معاون وزیر سابق اقتصاد: تورم های لجام گسیخته ربطی به تحریم ها ندارد

معاون وزیر سابق اقتصاد، اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه را خالی از مباحث کارشناسی عنوان کرد و گفت: کاهش ارزش پول ملی و تورم های لجام گسیخته فشار را به اقشار پایین دست جامعه بیشتر کرده و این مسئله هیچ ربطی به تحریم ها ندارد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از سایت نود اقتصادی، حیدر مستخدمین در واکنش به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه که گفته بود” مردم به اعانه و یارانه نیازی ندارند و به دنبال رفع تحریم‌ها هستند” اظهار کرد: دولت تصویر روشنی از معیشت مردم ندارد و تاکنون نشان داده که در برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم موفق نبوده و برنامه منسجمی ندارد. به خصوص مسائل معیشتی چهار دهک فقیر جامعه که مشکلات زیادی را دارند.

وی افزود: هرچه دولت به عنوان کمک و یارانه به مردم می پردازد بر اساس عملکرد دولت آقای احمدی نژاد است و در ۷ سال گذشته دولت روحانی اقدامی برای ساماندهی این مسئله نکرده است.

مستخدمین حسینی با اشاره به طرح معیشتی مجلس در این زمینه گفت: ما پیش بینی رد طرح معیشتی مجلس در شورای نگهبان را می کردیم زیرا ماخذ درستی برای این طرح پیش بینی نشده و شورای نگهبان طبق اصل ۷۵ حق دارد که این طرح را رد کند. قانون باید تداوم داشته باشد و مجلس منبع با دوامی برای این طرح مشخص نکرده مثلا فروش دارایی های دولت در دو شرکت ایران خودرو و سایپا را در این زمینه در نظر گرفته که نمی تواند منبع با دوامی به شمار برود. به نظر نمی رسد اصلاحاتی که مجلس امروز انجام داد هم بتواند مشکلی را حل کند.

وی اظهارات آقای نوبخت درباره ربط دادن مشکلات معیشتی مردم به تحریم ها را بدون مبنای کارشناسی و ضعف دولت در درک این مشکلات دانست و گفت: شاید تحریم ها دهها سال ادامه داشته باشد و نمی توان به تغییرات در دولت آمریکا دلخوش بود. دولت باید فارغ از مسئله تحریم ها به مشکلات معیشتی مردم نگاه کند.

معاون وزیر سابق اقتصاد تصریح کرد: کاهش ارزش پول ملی و تورم های لجام گسیخته فشار را به اقشار پایین دست جامعه بیشتر کرده و این مسئله هیچ ربطی به تحریمها ندارد. بنابراین سخنان دیروز آقای نوبخت و سازمان برنامه و بودجه خالی از مباحث کارشناسی مطرح شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24900

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها