معاون وزیر نیرو: راهکار مصرف بهینه آب، بازچرخانی است

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: استفاده از پساب و بازچرخانی چندباره راهکار مصرف بهینه آب است.

 

“به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، قاسم تقی زاده خامسی ” در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روزگذشته تفاهمنامه مهمی که وزارت نیرو با شهرداری تهران برای استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز منعقد شد نوشت: برای استفاده بهینه از آب راهکارهای غیرسازه ای را باید دنبال کرد.

 

وی از جمله این راهکارها را استفاده از پساب و بازچرخانی برشمرد.

 

تقی زاده خامسی نوشت: تهران در افق ۱۴۱۰ به ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب نیاز دارد که اگر با پساب تامین نشود به اندازه ظرفیت سدکرج باید سالانه آب برای آبیاری فضای سبز تهران تامین کرد.

 

معاون وزیر نیرو ادامه داد: انعقاد تفاهمنامه کمک خواهد کرد ۶۰ درصد آن از پساب جایگزین شود درحالیکه اکنون فقط چهار درصد از فاضلاب تصفیه شده استفاده می شود.

 

روز گذشته تفاهم‌نامه همکاری وزارت نیرو و شهرداری تهران امضا شد که بر اساس آن از این پس فضای سبز پایتخت با پسآب تصفیه شده در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب این شهر آبیاری خواهد

 

بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری میزان استفاده از منابع آبهای زیرزمینی برای آبیاری فضای سبز در تهران تا سال ۱۴۱۰ به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و منبع اصلی تأمین آبیاری تهران پساب تصفیه خانه ها خواهد بود.

این تفاهمنامه در راستای اجرای مفاد ماده ۲۲ قانون هوای پاک و تقویت همکاری و تعامل بین بخشی و به منظور تأمین آب خام مورد نیاز آبیاری فضاهای سبز و بوستان‌های شهر تهران به‌منظور ارتقای کیفیت محیط زیست شهری، به امضا رسید.

صیانت از منابع آب‌های زیرزمینی و آب آشامیدنی در مقابل جایگزین کردن روان آب‌ها، آب‌های سطحی و پساب تصفیه شده فاضلاب شهری برای آبیاری عرصه‌ها و فضاهای سبز در شهر تهران به عنوان راهکاری منطقی و عملی برای حفظ ذخایر ارزشمند آبهای زیرزمینی و مقابله با مخاطرات ناشی از کاهش بارندگی و نزولات آسمانی در شهر تهران از دیگر اهداف تفاهمنامه‌ای است که میان شهرداری تهران و وزارت نیرو به امضا رسید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23075

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها