مقابله با شیوع ویروس کرونا ؛هدف پویش خشت به خشت تا بهشت اتاق بازرگانی اصفهان

نایب رییس کمیسیون مسوولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان گفت:تمرکز پویش خشت به خشت تا بهشت اتاق بازرگانی اصفهان در شرایط  کنونی ،پیشگیری و مقابله با ویروس کروناست.

مجتبی کاروان در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری شاخص اقتصاد تصریح کرد:اتاق اصفهان در راستای فعالیت در مسیر اتاق های  نسل سوم  بر مسوولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی متمرکز شده است و راه اندازی پویش «خشت به خشت تا بهشت»بخشی از رسالت اصلی پارلمان بخش خصوصی استان اصفهان است .

وی تصریح کرد:اتاق بازرگانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کمیته مشترک پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تشکیل و محورهای همکاری با این نهاد درمانی در قالب تفاهم نامه همکاری تعریف کرده است. 

 وی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از محل صندوق حمایت از فعالان اقتصادی به دانشگاه علوم پزشکی با هدف تامین ملزومات مورد نیاز برای مقابله با شیوع این ویروس را یکی از محورهای همکاری این دو بخش برشمرد وگفت:در کنار این تسهیلات، اتاق بازرگانی در قالب کمپین «خشت به خشت تا بهشت» بودجه ای از محل کمک های فعالان اقتصادی برای خرید تجهیزات بهداشتی مورد نیاز بیمارستان ها و شبکه های بهداشت تخصیص داده است .

کاروان از خرید ماسک ،ترنومتر و تجهیزات پزشکی  برای واحدهای درمانی با همکاری فعالان اقتصادی استان اصفهان خبر داد.

 وی از ساخت و پخش ۱۰ کلیپ آموزشی با موضوع راه های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط اتاق بازرگانی اصفهان خبر داد و گفت:این فیلم ها در قالب آموزش پیشگیری و راه های مقابله با این ویروس و همچنین تشویق بنگاه های اقتصادی به فعالیت های اجتماعی ساخته و در شبکه های اجتماعی منتشر می شود.

وی به همکاری اتاق بازرگانی و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش اطلاع رسانی به واحدهای تولیدی،بازرگانی و خدماتی اشاره کرد و گفت: بخشی از فعالیت این کمیته به آگاهی بخشی به فعالان اقتصادی از طریق واحد ارتباط با اعضای اتاق اختصاص دارد.

وی اضافه کرد:در این بخش با برقراری تماس های تلفنی ،ارسال پیامک و اطلاع رسانی از طریق شبکه های اجتماعی ،راه های پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به اطلاع صنعتگران و بازرگانان آموزش داده می شود.

کاروان، تقدیر از پرستاران و پزشکان که در بیمارستان هاو مراکز درمانی  به صورت مستقیم با ویروس کرونا درگیرند از دیگر فعالیت های کمیته پیشگیری از ویروس کرونا طی هفته اینده خبر داد و گفت:بیش از یک هزار پرستار و پزشک در واحدهای درمانی استان به صورت مستقیم مشغول مداوای  بیماران مبتلا به ویروس کرونا می باشند و اتاق بازرگانی به طور ویژه از زحمات این ایثارگران جبهه سلامت قدردانی می کند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان از فعال شدن واحدهای تولیدی که قابلیت تغییر خط تولیدی به تولید ماسک و مواد ضد عفونی دارند خبر داد و گفت:در این راستا جلسات متعددی با واحدهای صنعتی و دانش بنیان برای  تولید مواد بهداشتی  مورد نیاز مردم در شرایط کنونی برگزار شده است.

گفتنی است پویش خشت به خشت تا بهشت  کمیسیون مسوولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان در گام نخست، کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان را محور فعالیت خود قرار داده بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20571

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها