مقررات منع ورود و خروج در اصفهان با جدیت دنبال می شود

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اصفهان گفت: با هدف پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، مقرات منع ورود و خروج در مبادی ورودی این استان با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایرنا، حجت‌الله غلامی روز پنجشنبه در جلسه این ستاد در استانداری افزود: خاطیان توسط نیروهای نظامی و انتظامی در این خصوص اعمال قانون می شوند.

وی ادامه داد: کنترل ورودی شمال و جنوب اصفهان به ارتش منطقه اصفهان واگذار شده و افرادی که در غربالگری ها مشکوک باشند به همراه خانواده به مدت ۱۴ روز قرنطینه می شوند.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری اظهار داشت: رسانه ها در خصوص اطلاع رسانی نسبت به این امر نهایت تلاش را داشته باشند.

وی اضافه کرد: قاطعیت پلیس، همراه با حفظ احترام و کرامت شهروندان خواهد بود ولی در عین حال هیچ گونه مماشاتی در این خصوص وجود ندارد.

غلامی تصریح کرد: بخش عمده جامعه حفظ سلامت، قرنطینه خانگی، پرهیز از مسافرت و دوری از اجتماعات را مراعات می کنند و آمارها از کاهش ۸۰ درصدی سفرها حکایت دارد ولی بخش کمی از افراد این مسائل را مراعات نمی کنند و زحمت ها و خانه نشینی دیگران را خود می دهند، لذا در راستای حفظ سلامت جامعه با این افراد برخورد قانونی خواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری افزود: تردد خودروها در شهر اصفهان در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع است و متخلفان اعمال قانون خواهند شد.

وی ادامه داد: تعطیلی آرامستان ها، گلزارهای شهدا و پارکها و تفرجگاهها و مراکز اجتماع تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

به گفته وی چراغ پارکهای سطح شهرها نیز تا ساعت ۲۴ خاموش است و بعد از آن نیز به خاطر مباحث امنیتی ۵۰ درصد آن خاموش خواهد بود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه ششم فروردین اعلام کرد: تاکنون ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۷۷ نفر بدلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹ هزار و ۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند. این ستاد آمار روزانه برای استان اصفهان را اعلام نکرده است.

در استان اصفهان با توجه به فعالیت ۲ دانشگاه علوم پزشکی، امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20673

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها