مهم ترین راهبرد صادرکنندگان کالا به افغانستان، حضور در نمایشگاهای این کشور

رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان گفت:حضور در نمایشگاه های افغانستان یکی از مهم ترین  راهبردها  برای توسعه و حضور در بازار این کشور است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، جوانمرد قصاب در دوره آموزشی آشنایی با بازار افغانستان که بصورت وبینار به همت  مرکز آموزش و توسعه سرمایه انسانی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد،تصریح کرد: بسیاری از نمایشگاه ها در افغانستان توسط جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود و این ظرفیت بی نظیری برای تجار ایرانی است .

وی با اشاره به صادرات بالای ایران به افغانستان گفت: این بازار کاملا به صورت آزاد اداره می شود که این شیوه برای کالاهای ایرانی بازار مصرف ایده آلی محسوب می شود،  هر چند که جلب اعتماد افغانستانی ها چندان کار راحتی نیست.

وی افزود: کشور افغانستان محصور در مرزهای خشکی است. لذا این کشور به دنبال تقویت تجارت زمینی با مرزهای ایران است.

رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان تصریح کرد: افغانستان کشور هدف صادراتی برای ایران  است، زیرا کمتر دستخوش تغییرات سیاسی و ملاحظات بین المللی است.

مسعود گلشیرازی رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این دوره آموزشی بر اهمیت تبادلات تجاری بین ایران و افغانستان تاکید کرد و برگزاری جلسات مشترک با تجار افغانستانی را ظرفیتی مهم برای توسعه بازار دانست.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22175

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها