میز اتاق در بانک مرکزی

بیش از یکسال از شروع فعالیت اتاق بازرگانی دوره نهم اصفهان می گذرد. مجموعه ای که با شعار “شاخص محوری” و با ایده شکل دادن به “نسل سوم اتاق های بازرگانی” پای به عرصه کار نهاده. در دو هفته پیش رو بر آنیم که گزارشی از یکی از اقدامات انجام گرفته در این دوره با نام ، میز اتاق در بانک مرکزی ” را در قالب یک پرونده کامل بررسی کنیم.
هدف از ایجاد میز اتاق در بانک مرکزی چه بود ؟
افزایش چند برابری نرخ ارز و به دنبال آن رشد لجام گسیخته تورم یکی از آثار سوء این تحرکات آمریکا و هم پیمانانش برای آسیب رسانی به اقتصاد کشور بود که بانک مرکزی ایران به منظور ایجاد ثبات و امنیت اقتصادی در کشور و کاهش تلاطمات ارزی؛ مجبور به ورود هدفمند و موثر در این زمینه و کنترل بیش از پیش ورود و خروج ارز از کشور و همچنین نظارت ویژه بر بازگشت ارز حاصل از صادرات و مدیریت تخصیص ارز به واردات شد.
این اقدام بانک مرکزی تبعات سوء و مشکلاتی هم برای فعالان اقتصادی در حوزه تجارت خارجی و بویژه صادرات و واردات در پی داشت که اتاق بازرگانی دوره نهم به عنوان پارلمان بخش خصوصی اصفهان و یک اتاق مسئله محور وشاخص گرا، به منظور کمک به رفع مشکلات فعالان اقتصادی و حمایت از تحقق رونق تولید به این مسأله ورود یافت که در ابتدا با مطالعه و شناسایی ریشه ای مشکلات فعالان اقتصادی در این حوزه و سپس برگزاری جلسات متعدد با رییس کل ومدیران ارشد بانک مرکزی، مشکلات احصاء شده را مطرح نمود و با توجه به تعدد و گوناگونی درخواست ها و مشکلات و همچنین ضرورت ایجاد ساختاری نظام مند برای پیگیری و رفع مستمر مشکلات ارزی فعالان اقتصادی، مقرر شد میز اتاق اصفهان در بانک مرکزی تشکیل شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23000

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها