نتایج طرح پایش محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار ۹۹

براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسبوکار ایران در بهار ۱۳۹۹، رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۶.۰۲ (نمره بدترین ارزیابی ۱۰ است) محاسبه شد که اندکی بدترشدن وضعیت نسبت به ارزیابی فصل گذشته (زمستان ۱۳۹۸ با میانگین۵.۹۵) را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، در طرح پایش بهار ۹۹، تعداد ۵۳۲  فعال اقتصادی بخش تعاون در تمامی رشته فعالیت ها و در کلیه استان‌ها مشارکت داشتند.

 

براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب‏ وکار ایران در بهار ۱۳۹۹، رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۶.۰۲  (نمره بدترین ارزیابی ۱۰ است) محاسبه شد که اندکی بدترشدن وضعیت نسبت به ارزیابی فصل گذشته (زمستان ۱۳۹۸ با میانگین۵.۹۵) را نشان می دهد.

 

 

به گزارش واحد آمار و برنامه ریزی،  نامناسبترین مولفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار۹۹ شامل بی‏‌ثباتی و غیرقابل پیش‌‏بینی بودن قیمت‏ها، بی‏ثباتی سیاست‏ها، مقررات و رویه‏های اجرایی و دشواری تامین مالی از بانکها بوده است.

 

همچنین مناسب ترین مولفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار امسال، محدودیت‌ دسترسی به آب،  محدودیت‌ دسترسی به شبکه تلفن همراه و اینترنت و نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار در ارائه خدمات و محصول بوده است.

 

 

بررسی های برآورد فصلی شاخص ملی محیط کسب و کار بخش  تعاون در بخش های عمده اقتصادی نشان می دهد که صنایع، بهترین محیط کسب و کار و خدمات، بدترین محیط کسب و کار بوده است.

 

 

براساس یافته های آماری استان های گلستان و زنجان به ترتیب بهترین محیط کسب و کار و استان های یزد و قزوین به ترتیب بدترین محیط کسب و کار را در بخش تعاون داشته اند.

 

 

این آمارها نشان که بر اساس رشته فعالیت ها، فعالیتهای هنری، سرگرمی و تفریح بهترین محیط کسب و کار و عمده فروشی و خرده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت، بدترین محیط کسب و کار را داشته اند.


Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23015

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها