نتیجه پایش بهار امسال؛ صنایع بهترین محیط کسب و کار است

بررسی‌های برآورد فصلی شاخص ملی محیط کسب و کار بخش  تعاون در بخش‌های عمده اقتصادی سه ماه نخست امسال نشان می‌دهد که صنایع بهترین و خدمات بدترین محیط کسب و کار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از اتاق تعاون ایران، براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب و کار ایران در بهار ۱۳۹۹، رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۶.۰۲ محاسبه شد که اندکی نزول وضعیت نسبت به ارزیابی زمستان ۱۳۹۸ با میانگین ۵.۹۵ را نشان می‌دهد.

تعداد ۵۳۲  فعال اقتصادی بخش تعاون در تمامی رشته فعالیت‌ها و استان‌ها، در طرح پایش بهار ۹۹، مشارکت داشتند.

براساس این گزارش نامناسبترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار امسال، بی‏‌ثباتی و غیرقابل پیش‌‏بینی بودن قیمت‌‏ها،‏‌ثبات نداشتن سیاست‏‌ها، مقررات و رویه‌‏های اجرایی و دشواری تامین مالی از بانک‌ها ثبت شده است.

همچنین مناسب ترین مولفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار امسال، محدودیت‌ دسترسی به آب، شبکه تلفن همراه و اینترنت و نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار در ارائه خدمات و محصول بود.

این آمارها نشان می دهد که بر اساس رشته فعالیت‌ها، فعالیت‌های هنری، سرگرمی و تفریح بهترین محیط کسب و کار و عمده فروشی و خرده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت، بدترین محیط کسب و کار را داشته‌اند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22773

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها