نخستین نشست مشترک روسای کمیسیون کشاورزی اتاق های بازرگانی با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی

نخستین نشست مشترک روسای کمیسیون کشاورزی اتاق های بازرگانی سراسر کشور با حضور سرپرست وزارت کشاورزی در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد ،مسعود گلشیرازی رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست با اشاره به رویکرد نامناسبی به بخش کشاورزی طی چند دهه گذشته گفت:حوزه کشاورزی را باید مورد توجه جدی تر قرار دهیم .

 وی به جایگاه استان اصفهان در بخش کشاورزی کشور اشاره کرد و گفت:اگر توسعه پایدار در استان اصفهان مورد توجه قرار می دادیم با مسایل زیست محیطی روبرو نبودیم.

وی رتبه اول استان اصفهان در تولید شیرخام ،سبزیجات و  صیفی جات ،صنایع تبدیل کشاورزی را از توانمندی بخش کشاورزی استان برشمرد و گفت: توجه به فرصت های کشاورزی استان می تواند تهدیدهای صنایع غذایی را از کشور دور سازد.

گلشیرازی به آمار صادرات بخش کشاورزی استان اصفهان طی سال جاری و سال ۹۷ اشاره کرد و گفت:با گشایش زاینده رود و رونق کشاورزی شاهد افزایش صادرات این محصولات طی دو سال گذشته بودیم .

 وی به برنامه های اتاق بازرگانی اصفهان در حوزه کشاورزی اشاره کرد و گفت:راه اندازی بورس اقلیمی و بورس آب ، ،توسعه کشت گلخانه ای ،راه اندازی سامانه هوشمند و طرح پایش محصولات کشاورزی از جمله برنامه های کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان است.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان به چالش انتقال آب از بالادست به فلات مرکزی ایران  اشاره کرد و گفت:انتقال آب از خلیج فارس  به عنوان  یکی از راهکارهای تامین آب مورد نیاز بخش صنعت استان در دستور کار اتاق بازرگانی قرار گرفته است.

محمد صادقی رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان نیز  در ابتدای این نشست گفت:با وجودی اینکه ۱۰ درصد تولیدات کشاورزی کشور مربوط به  استان اصفهان است ولی نقش چندانی در تصمیم گیری های این بخش ندارد.

وی تصریح کرد:دو چرخ دهنده مهم  دانشگاه و کشاورزی از چرخه اقتصاد فراموش شده است و برای توسعه پایدار به فعال شدن این دو بخش نیاز داریم

 صادقی از امضای تفاهم نامه بین اتاق بازرگانی و دانشگاه ها خبر داد و گفت:اتاق بازرگانی تلاش می کند در این دوره نقش دانشگاه ها در اقتصاد پررنگ تر سازد.

نخستین نشست مشترک روسای کمیسیون های کشاورزی اتاق های بازرگانی سراسر کشور با هدف طرح پروژه های ملی کمیسیون کشاورزی اصفهان در اصفهان برگزار شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20234

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها