نقش مدیران ارشد مالی در کمک به شرکت ها به منظور مقابله با بحران ویروس کرونا

راهبری قوی و مداوم از سوی سازمان مالی برای رسیدگی به نگرانی های فعلی پیرامون سلامت و حیات، پایدارسازی کسب وکار در کوتاه مدت و هدایت آن به موقعیت مناسب به منظور بازیابی ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، گسترش ویروس جدیدی از خانواده ویروس های کرونا، یک بحران انسانی و اقتصادی در سرتاسر جهان ایجاد کرده است. وقایعی که در این روزها در حال تجربه آنها هستیم از بسیاری جهات بی سابقه هستند، شرایطی که با قرنطینه هایی در مقیاس بزرگ، تعطیلی مرزها، تعطیلی  همراه است.

دولت ها و جوامع با این شوک ناگهانی مجبور به انجام اقداماتی گشته اند تا “منحنی شیوع را مدارس و فاصله گذاری های فیزیکی مسطح” نمایند. در این راستا، ضرورت یافته که سازمان ها به منظور حفاظت از کارمندان، مشتریان، تامین کنندگان و نیز پیامدهای مالی ناشی از این شرایط  75 درصد از اقدامات لازم را اتخاذ نموده و شتاب دهند.

چالش ها در این زمینه، متعدد و متفاوت هستند: به عنوان مثال برخی شرکت ها درآمدهای خود را در طول تنها یک فصل از دست داده اند. بر این مبنا، در حال حاضر، وجه نقد یک عامل مثبت صرف و همیشگی نیست بلکه  همواره از اهمیت بالایی برخوردار برای حیات کسب وکارها نقش ضروری یافته است.

یا مثالی دیگر، در حالی که ارتباط و اتصال دیجیتال بوده، این موضوع به علت تبدیل دورکاری به شیوهای عادی در سرتاسر کره زمین به منظور تداوم فعالیت های تجاری بسیار بنیادی و اساسی شده است .به عنوان نمونه پایانی نیز می توان به افزایش اهمیت و نیاز به ارتباط و گفت و گوی شفاف و مکرر با همکاران و سرمایه گذاران اشاره نمود .

برای کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر را دانلود کنید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21565

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها