ورود شرکت های بزرگ به توسعه زیربناها با راهبری ایمیدرو

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی، علاوه بر توسعه در بخش تولید، با راهبری ایمیدرو در حوزه زیربناها نیز سرمایه گذاری را آغاز کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در آیین کلنگ زنی طرح های توسعه فولاد کاشان سخن می گفت، تصریح کرد: این شرکت ها، علاوه بر تولید به سرمایه گذاری در زیربناها ورود کرده اند که اجرای طرح جاده تربت حیدریه- خواف و اتوبان لامرد- پارسیان، نمونه بارز سرمایه گذاری در بخش زیربناها توسط شرکت های بزرگ است.

وی در ادامه گفت: اعتبار مورد نیاز ایجاد زیربناهای منطقه ویژه کاشان (زیرمجموعه ایمیدرو) را برای ورود سرمایه گذاران تامین می کنیم.

غریب پور یادآور شد: تاکنون فنس کشی ۲۵۰ هکتار در این منطقه را انجام داده ایم. وی افزود: آب مورد نیاز این منطقه از پساب شهر کاشان تامین می شود.

وی همچنین درباره معادن کوچک کاشان گفت: ایمیدرو تامین مالی معادن کوچک و اکتشاف معادن منطقه کاشان را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه تاکید ما بر توسعه بنگاه های بزرگ است، افزود: سرمایه‌گذاری ها، مکمل زنجیره ارزش و سپس عاملی برای افزایش صادرات است. به گفته وی، مجموع افزایش سرمایه فولاد مبارکه پارسال و امسال به ۲۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

به گفته غریب پور، فولاد مبارکه علاوه بر نقش خود در محقق ساختن برنامه ۵۵ میلیون تن، در ۲ طرح فولادی هرمزگان و چابهار با ظرفیت هر کدام ۱۰ میلیون تن با رویکرد صادراتی مشارکت می کند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت درباره فولاد کاشان گفت: طرح توسعه فولاد کاشان با صرف حدود ۷۰۰ میلیارد تومان، بخشی از سرمایه گذاری این شرکت با افزایش سرمایه است.

وی تاکید کرد: با اجرای طرح توسعه فولاد امیرکبیر کاشان، زنجیره ارزش از فولاد مبارکه تا کاشان ایجاد می شود.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت به طرح جامع فولاد اشاره کرد و اظهار داشت: در طرح جامع فولاد، درصدد رفتن به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده و تبدیل شمش به ورق و فولادهای آلیاژی هستیم.

به گفته غریب پور، نقش بخش معدن و صنایع معدنی در تولید ناخالص داخلی، ۲۴ میلیارد دلار است که بیش از ۱۲ میلیارد دلار آن مربوط به صنعت فولاد است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23067

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها