وزیر جهاد کشاورزی: جوجه‌ریزی در تیرماه از ۱۳۱ میلیون قطعه گذشت

وزیر جهاد کشاورزی از ثبت رکورد ۱۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در تیرماه گذشته با هدف تأمین گوشت مرغ مورد نیاز کشور خبر داد و گفت: این میزان جوجه‌ریزی در ۱۲ ماه گذشته بی‌سابقه بوده است.

به گزارش شاخص اقتصاد به نقل از ایرنا، محمدعلی نیکبخت روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران برنامه های وزارت جهادکشاورزی برای تنظیم بازار گوشت مرغ را تشریح کرد و گفت: در تیرماه ۱۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی صورت گرفت و در مرداد ماه هم برنامه همین است.

وی اظهار داشت: این میزان جوجه ریزی در ۱۲ ماه گذشته بی سابقه است و دغدغه وزارت جهادکشاورزی، تامین بموقع نهاده‌ها و بالا برون سقف جوجه ریزی است.

وزیر جهادکشاورزی افزود: در تامین گوشت مرغ و گوشت قرمز برای جمعیت ۸۶ میلیونی امکان اینکه تمام نیازها از بیرون تامین شود، وجود ندارد و اساس کار خود را بر تولید داخل گذاشته ایم.

نیکبخت یادآورشد: استانداران در صورتی که اعلام کنند که سهمیه خاص بگیرند ما در موارد خاص آن سهمیه را به آنها اختصاص می‌دهیم و برای تامین آرد هم هیچ مشکلی وجود ندارد.

وزیر جهادکشاورزی همچنین تاکنون نزدیک به ۱۰ میلیون تن خرید گندم انجام شده است و تا هفته آینده با افزایش خرید از کشاورزان، رکورد خرید ۱۰ میلیون تن گندم شکسته خواهد شد.
وی با بیان اینکه مشکلی در تامین آرد نداریم، درباره پرداخت طلب کشاورزان نیز گفت: با توجه به تأکید رئیس‌جمهور به سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه طلب کشاورزان دیون ممتاز دولت است، در اولویت قرار دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=41466

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها