پیشنهاد افزایش مهلت ارائه اسناد حمل حواله های ارزی

درنود و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان، بر افزایش مهلت قانونی ارائه اسناد حمل حواله های ارزی در شرایط کنونی تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، استاندار اصفهان در این جلسه ضمن تبریک و تسلیت شهادت شهید فخری زاده گفت: در شرایط حساس کشور، جنایات استکبار جهانی به دست رژیم متخاصم صهیونیستی که شهادت این شهید بزرگوار از مصادیق آن است؛ تاکیدی بر ضرورت همدلی، همزبانی و هماهنگی بیشتر بین آحاد ملت و مسئولان کشور است.

عباس رضایی افزود: وفاق، توجه به توسعه و حل و فصل مسائل و مشکلات مردم، مهم ترین وظیفه مسئولان استان در برهه کنونی است.

وی در ادامه با اشاره به سیر نزولی ابتلا به ویروس کرونا در دو هفته اخیر، این کاهش را شکننده دانست و تاکید کرد در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ممکن است به وضعیت قرمز برگردیم .

وی تصریح کرد: لازم است صاحبان کسب و کار و واحدهای صنعتی، مبارزه با کرونا را سرلوحه امور خود قرار داده و به این مهم توجه کنند.

رضایی در ادامه از سفر قریب الوقوع وزیر صنعت، معدن و تجارت به اصفهان خبر داد و خواستار احصای مشکلات فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی برای استفاده وافر از این سفر شد.

مسعود گلشیرازی، مداومت استاندار در موضوع  «آب » را گام مهمی در راستای رفع مشکلات استان دانست و افزود: افتتاح مجتمع قضایی امور اقتصادی و دادگاه های تجاری و هیأت های حل اختلاف صلحی، اتفاق فرخنده ای برای صاحبان کسب و کار استان است.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در ادامه، برگزاری اجلاس ایران و قطر در اصفهان را اولین اجلاس مهم اقتصادی کشور در ماه های اخیر اعلام نمود و تاکید کرد: امید است با سرمایه گذاری خارجی در شرق اصفهان، اتفاق مهمی در حوزه نمایشگاهی کشور رقم بخورد.

گلشیرازی اعطای هشت هزار وام قرض الحسنه سه ساله به کادر درمان درگیر کرونا را اقدام مهم دیگری در استان بیان نمود و با اشاره به بررسی بودجه در مجلس گفت: امید است با تلاش نمایندگان مجلس بتوان از این فرصت به نحو مطلوب بهره مند شد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان همچنین دستورالعمل ابلاغی در حوزه ارزی را از یک سو امیدبخش و از سوی دیگر موجب نگرانی صاحبان کسب و کار دانست و افزود: کسر زمان ترخیص از ۸ ماهه متداول به ۲ ماه در این دستور العمل مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی به وجود می آورد که لازم است اقدام ویژه ای در این حوزه صورت گیرد.

تمدید مهلت قانون تسهیل تسویه بدهکاران بانکی تا پایان سال

همچنین مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از کادر درمان، استانداری و دستگاه های ذیربط در مقابله با کرونا، بر ضرورت انتشار مبانی نظری مطالعات علمی تاثیر تعطیلی ها بر کاهش آمار ویروس کرونا و اقناع مردم و مسئولان در این حوزه تاکید کرد.

وی از تمدید مهلت قانون تسهیل تسویه بدهکاران بانکی تا پایان سال خبر داد و خواستار اطلاع رسانی این ابلاغیه به فعالان اقتصادی شد.

طغیانی همچنین بر همراهی با اصناف و واحدهای تولیدی در زمان تعطیلی ها تاکید و تصریح نمود: وحدت عملکرد دستگاه های اجرایی در همکاری با اصناف بسیار مهم است.

محمود تولایی، رئیس اتاق بازرگانی کاشان نیز خواستار افزایش مهلت قانونی ارائه اسناد حمل حواله های ارزی در شرایط کنونی شد.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=25258

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها