پیش بینی برداشت ۲۸۹ هزار تن گندم در اصفهان

کارشناس زراعت گندم سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه سال زراعی جاری ۷۸ هزار و ۷۸۰ هکتار از اراضی شرق و غرب استان زیر کشت گندم است، گفت: برپایه پیش‌بینی‌ها امسال نزدیک به ۲۸۹ هزار تن گندم در اصفهان برداشت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد،مهران توکلی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در سال زراعی جاری ۷۸ هزار و ۷۸۰ هکتار از اراضی استان اصفهان زیر کشت گندم رفته است که از این میزان ۶۰ هزار و ۵۴۹ هکتار آبی و ۱۸ هزار و ۲۷۰ هکتار دیم است.

وی با بیان اینکه تولید گندم اصفهان امسال مشابه سال گذشته است، افزود: با وجود این عملکرد استان در تولید گندم امسال نسبت به سال زراعی قبل بهتر است زیرا آب به بهنگام توزیع شد.

کارشناس زراعت گندم سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: با توجه به سطح زیر کشت پیش بینی می‌کنیم امسال نزدیک به ۲۸۹ هزار تن گندم برداشت شود.

وی با بیان اینکه تاکنون از ۴۷ هزار و ۳۰۰ هکتار، گندم آبی و یک هزار و ۲۷۰ هکتار گندم دیم برداشت شده، اظهار کرد: برداشت گندم از مناطق گرم و معتدل استان رو به پایان است و در مناطق سردسیر غرب استان نیز از ابتدای ماه مرداد آغاز می‌شود.

توکلی با بیان اینکه امسال تاکنون ۹۲ هزار و ۱۰۰ تن گندم از کشاورزان خریداری شده است، ادامه داد: نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری هر کیلو ۲,۵۰۰ تومان است و تاکنون وجه گندم خریداری شده ۶۰ تا ۷۰ درصد به کشاورزان پرداخت شده است و بقیه اگر بودجه لازم تأمین شود در مدت ۲۴ ساعت به حساب کشاورز واریز می‌شود اما به طور تقریبی امسال وجه آن در نهایت بین پنج تا ۱۰ روز به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی اضافه کرد: مطالبات سال گذشته گندم کاران اصفهانی نیز کامل پرداخت شد.

استان اصفهان ۳.۹ درصد اراضی کشاورزی کشور را در اختیار دارد. اراضی کشاورزی استان اصفهان ۵۶۸ هزار هکتار و معادل پنج درصد از مساحت این استان است که به دلیل شرایط متنوع آب و هوایی ظرفیت تولید انواع محصولات را دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22503

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها