کاهش تقاضا در بازار دلار / پیش بینی قیمت دلار امروز ۲۹ مرداد

معامله گران می گویند در روزهای پایانی ماه بازار دلار با کمبود نقدی و بی پولی روبرو شده است و به همین دلیل قیمت دلار در یک محدوده خاص معامله می شود.

به گزارش شاخص اقتصاد به نقل از اقتصادنیوز، قیمت دلار در معاملات پشت خطی دیشب در محدوده ۴۸ هزار و ۸۸۰ هزار تومان به فروش رسید. بررسی ها نشان می دهد که قیمت دلار در چند وقت گذشته در یک محدوده خاص در نوسان بوده است.

از جمله دلایل این ثبات نرخ می‌توان به مواردی مانند «کاهش ریسک‌های سیاسی و بهبود روابط خارجی»، «بهبود وضعیت فروش نفت» و «آزاد‌سازی منابع بلوکه شده ارزی در کشور‌های خارجی» اشاره کرد.

معامله گران می گویند در روزهای پایانی ماه بازار با کمبود نقدی و بی پولی روبرو شده است. به عقیده آنها نکته مهم بازار، کاهش حجم تقاضا به دلیل خالی شدن جیب خریداران در بازار فردوسی به دلیل روزهای پایانی ماه است‌ و تا زمانی که پول وارد بازار نشود احتمالا دلار نوسان معناداری را تجربه نخواهد کرد.

بررسی ها نشان می دهد در شرایط فعلی دلار هرات به حمایت مهم خود نزدیک شده است و دلار تهران با حمایت ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومانی فاصله دارد. فعالان بازار می گویند در صورتی که قیمت دلار در تهران مرز حمایتی یادشده را از دست دهد ممکن است فشار فروش به بازار زیاد شود و در این صورت دلار به مرز حمایتی ۴۸هزار و ۳۰۰ تومان برخواهد گشت.

برخی دیگر هم می گویند احتمالا دلار در روزهای پایانی ماه در محدوده ۴۸ هزار و ۸۰۰ نومان تا ابتدای مرز ۴۹ هزار تومان در نوسان باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=41597

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها