کمبود نقدینگی، دغدغه اصلی بزرگترین تولید کننده پایه های بتنی گرد

مدیرعامل کارخانه کوشش برق اصفهان، کمبود نقدینگی برای فروش محصولات تولیدی به شرکت برق و نیز خرید نقدی مواد اولیه را دغدغه اصلی این کارخانه به عنوان بزرگترین تولید کننده پایه های بتنی گرد عنوان کرد.

شهزاد صالحی مورکانی در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری شاخص اقتصاد، در تشریح نگرانی ها و انتظارات این شرکت افزود: کمبود نقدینگی مشکل اصلی این کارخانه است و همین مساله بیشترین آسیب را به ما وارد کرده است که این معضل به دلیل فروش مدت دار به ادارات دولتی و خرید نقدی مواد اولیه همراه با افزایش تورم می باشد.

وی گفت: در صورتی که دست اندرکاران تسهیلات کم بهره در اختیار این کارخانه برای حفاظت از کارکنان در برابر ویروس کرونا قرار دهند، واحد نجف آباد را دوباره می توان به چرخه تولید بازگرداند و جهش تولید را محقق ساخت.

وی در ادامه گفت: هم اینک این کارخانه ۵۰ تا ۶۰ درصد از نیاز سالانه استان اصفهان به تیرهای برق بتنی را تامین می کند.

صالحی مورکانی در خصوص تعداد نیروهای این شرکت افزود: در مجموه ۴۰۰ نیرو در دو واحد اصفهان و نجف آباد مشغول به کار بوده اند که واحد نجف آباد به دلیل کمبود نقدینگی تعطیل شده است.

وی همچنین گفت: بخشی از محصولات این کارخانه هم اکنون به برخی از شهرهای کشور ارسال می شود و در مقطعی نیز این محصولات را به افغانستان صادر می کردیم.

صالحی مورکانی با ابراز گلایه از اداره دارایی گفت: حمایت اتاق بازرگانی اصفهان برای طرح این موضوع در شورای گفت و گو در حل مشکلات فعالان اقتصادی با ادارات دارایی راهگشا خواهد بود.

وی در خصوص ابتکارات کارخانه کوشش برق تصریح کرد: در گذشته ما قالب ها را از چین وارد می کردیم؛ اما با تلاش متخصصان داخلی، توانستیم این قالب ها را با قیمت پایین نسبت به مشابه خارجی تولید و کشور را از واردات این محصول بی نیاز کنیم.

گفتنی است شرکت کوشش برق اصفهان یکی از شرکت های وابسته به برق منطقه ای اصفهان، در سال ۷۵ در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از پیکره برق منطقه ای جدا شد و پس از واگذاری به شرکت “صبا” در سال ۸۶ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23279

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها