کوچکی نژاد:

کنترل قیمت کالاهای اساسی مردم از دست دولت خارج شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کنترل بازار از دست دولت خارج شده است،بیان کرد: به واقع دولت با دست خود اجناسی از قبیل آب، برق و گاز را گران می کند و در پی این رویکرد، شهرداری ها نیز کرایه تاکسی و اتوبوس را افزایش می دهند که باید دانست همه این بخش ها جزئی از دولت هستند و به نوعی در گرانی ایجاد شده نقش دارند.

به گزارش شاخص اقتصاد، جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت کالاهای اساسی مردم بیان کرد:دولت باید در موضوع کاهش قیمت کالاهای اساسی قوانین این بخش را به درستی عملیاتی کند.

وی با بیان اینکه براساس تصمیم مجلس  دولت باید قیمت کالاهای اساسی را براساس نرخ شهریور سال ۱۴۰۰ تعیین کند، اظهار کرد: درست است که این اقدام ، مقداری در عمل سخت است اما حتما به سفره و معیشت مردم کمک خواهد کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش نرخ تورم تصریح کرد: در حال حاضر نگرانی عمده ما از کسری بودجه دولت است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برخی اقداماتی که می تواند شرایط اقتصادی کشور را بهبود ببخشد، اظهار کرد: دولت باید سیستم مدیریتی خود را سبک تر کند چراکه وقتی دولت فربه می شود، به اصطلاح کارها گره می خورد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد:تنها راه موجود این است که دولت به سمت واگذاری شرکت های تحت نظر خود حرکت کند چراکه این شرکت ها اکثرا زیان ده هستند.

وی تاکید کرد: اگر مدیریت این شرکت ها دست بخش خصوصی بیافتد تمام شرکت ها سود ده خواهند شد و حقوق کارگران رعایت می شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت در پی این سیاست منابعی خوبی را جذب خواهد کرد،ادامه داد: دولت باید اموال غیر مولد خود را واگذار کند و ما در این بخش قوانین لازم را پیش بینی کرده ایم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه کنترل بازار از دست دولت خارج شده است،بیان کرد:به واقع دولت با دست خود اجناسی از قبیل آب، برق و گاز را گران می کند و در پی این رویکرد به عنوان مثال شهرداری ها کرایه تاکسی  و اتوبوس را افزایش می دهند  که باید دانست همه این بخش ها جزئی از دولت هستند و به نوعی در گرانی ایجاد شده نقش دارند./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=39262

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها