گسترش همکاری عراق و مصر در زمینه فناوری اطلاعات

۱۲

وزرای ارتباطات عراق و مصر طی دیداری در مورد تقویت ارتباط بین دو کشور در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از خبرگزاری اقتصادایران ،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مصر و همتای عراقی او در روز پنجشنبه طی جلسه‌ای در مورد گسترش همکاری بین دو کشور در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفتگو کردند.
ارکان شهاب، وزیر ارتباطات عراق، در صدر یک هیئت بلندپایه شامل مقامات دولت و نمایندگانی از بخش خصوصی عراق وارد مصر شدند تا در مورد مکانیسم‌های تقویت همکاری، تبادل تجربیات و طرح‌های مشترک در زمینه‌های مربوط گفتگو کنند.
یادداشت تفاهمی که بین دو کشور در این جلسه بسته شده شامل زمینه‌های مختلف از جمله زیرساخت‌ها، تحول دیجیتالی، ساخت ظرفیت‌های جدید، خدمات پستی، محتوای دیجیتال دنیای عرب، نوآوری و اشتغال زایی، تحقیقات و توسعه امنیت سایبری و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های ارتباطات فناوری اطلاعات و ماهواره می‌شود.
وزیر ارتباطات مصر بر عمق روابط کشورش با عراق و تقویت همکاری مشترک تاکید کرد.
طی این جلسه، با پیشنهاد وزیر ارتباطات عراق برای ساخت یک شرکت مشترک با مصر جهت آغاز پروژه های مربوط به تحول دیجیتالی و دیجیتالی شدن خدمات در عراق موافقت شد. یک گروه مشترک این ایده را توسعه داده و اجرایی خواهند کرد.
وزیر ارتباطات مصر ضمن قبول دعوت عراق برای دیدار از این کشور و با اشاره به اشتیاق شرکت‌های مصری برای کار در بازار عراق گفت یک کمیته مشترک برای نظارت بر طرح‌های همکاری تشکیل می‌شود.
شهاب با تاکید بر اهمیت استراتژیک دو کشور گفت یک تمایل سیاسی برای ایجاد رابطه‌ای واقعی بین عراق و مصر و بازکردن افق‌هایی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد