گلشیرازی:دولت در بخش تامین اجتماعی و مالیاتی به بنگاه های اقتصادی کمک کند

رییس اتاق بازرگانی اصفهان  خواستار استمهال کمک های مالی بلاواسطه دولت در حوزه تامین اجتماعی و مالیاتی به بنگاه های اقتصادی شد و تاکید کرد: این امر در کوتاهترین زمان می تواند مشکلات تامین مالی واحدهای اقتصادی مولد را رفع کند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد،مسعود گلشیرازی در هشتاد و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در ادامه بر لزوم آمادگی بنگاه ها برای مواجهه با بحران زنجیره تامین در اوایل مهر ماه  و تبعات بحران های مذکور بصورت حادث شدن بحران مالی در دی ماه، گفت: با این وجود علاوه بر ضرورت توانمندسازی بنگاه ها از سوی فعالان اقتصادی و تغییر ساز و کارهای سنتی، لازم است بدنه دولت و دستگاه های حاکم با درک موضوع، به نحو مطلوب بحران ها را مدیریت کنند.

 وی بحران نیروی انسانی، فروش و بازاریابی، زنجیره تامین و بحران مالی را از جمله این مشکلات عنوان و تصریح کرد: در این دوران تغییر فرهنگ کار، التهاباتی برای کارفرمایان ایجاد کرده و این در حالی است که بر اساس برآوردهای صورت گرفته در خرداد و تیرماه بحران فروش و بازاریابی نیز گریبانگیر بنگاه های اقتصادی خواهد شد.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با تاکید بر اینکه کرونای صنعتی ۹ تا ۱۵ ماه ادامه خواهد داشت و در این دوران اقتصاد جهان راه ده ساله را یکساله طی خواهد کرد، افزود: اگر بنگاه های اقتصادی خود را با تغییرات ایجاد شده تطبیق ندهند با مشکلات زیادی روبرو می شوند.

وی در ادامه با اشاره به رکورد بی سابقه شاخص بورس کشور در حالی که این شاخص در شرایط بحران کرونا در دیگر کشورها با افت مواجه بوده است، بر ضرورت مدیریت درست این مساله برای اینکه تبعات اقتصادی و اجتماعی نامناسبی به دنبال نداشته باشد، تاکید کرد.

گلشیرازی گفت: در شرایطی که صادرات کشور در حوزه های میعانات و فولاد مورد هدف قرار گرفته است، باید صادرات خرد رشد یابد و این مهم تنها در صورت تامین مالی امکانپذیر خواهد بود.

وی دلار ۱۶ هزار تومانی را در صورت تامین سرمایه در گردش بنگاه ها ، عامل تقویت صادرات دانست و خواستار برنامه ریزی دقیق و سریع دولت در این حوزه شد. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21405

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها