گلشیرازی :تخصیص انبارهای اختصاصی عمومی در شهرک های صنعتی به منظور کاهش هزینه های انبارداری

درهشتاد و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان که به بررسی بسته های حمایتی اداره کل گمرکات و اداره کل بیمه ایران استان اصفهان از فعالان اقتصادی در سال رونق تولید اختصاص یافت، ایجاد انبارهای اختصاصی عمومی در شهرک های صنعتی راهی برای کاهش هزینه های انبارداری عنوان شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ، عباس رضایی استاندار اصفهان در این جلسه  در پی بررسی بسته حمایتی گمرک ، ضمن تقدیر از اقدامات خوب این اداره کل برای حمایت از فعالان اقتصادی، خواستاراقدامات ویژه این اداره برای تسهیل روند صادرات در شرایط جنگ اقتصادی موجود شد.

 استاندار اصفهان همچنین خواستار در نظر گرفتن بسته های حمایتی بیمه ای برای اصناف با درصد بسیار نازل در موارد غیر قابل پیش بینی شد.

مسعود گلشیرازی رییس اتاق بازرگانی اصفهان  پیشنهاد تخصیص انبارهای اختصاصی عمومی در شهرک های صنعتی به منظور کاهش هزینه های انبارداری را ارایه و تصریح کرد: با اشتراک خدمات می توان هزینه ها را کاهش داد و ایجاد این انبارها با ریشه عمومی می تواند در تعدیل هزینه های گزاف انبارداری موثر واقع شود.

وی  خواستار کاهش شرط سقف ۲ میلیون دلار صادرات یا ۵ میلیون دلار واردات برای برخورداری از تسهیلات بسته حمایتی فعالان اقتصادی مجاز توسط گمرک همچنین برخورداری صادرکنندگان نمونه ملی و استانی بدون رعایت سقف از این بسته حمایتی شد.

حمیدرضا فولادگر، نماینده مجلس شورای اسلامی نیزبا تشکر از ارایه پیشنهادات اتاق بازرگانی اصفهان در خصوص طرح بانکداری اسلامی که در حال حاضر در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است، خواستار ارایه نقطه نظرات نهایی و تکمیل کننده طرح مذکور از سوی فعالان اقتصادی شد.

همچنین رسول کوهستانی، مدیر کل گمرکات استان اصفهان علاوه بر اجرای بسته حمایتی ارایه شده، از اعلام آمادگی این اداره  به منظور همراهی لازم برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، خبر داد.

وی در ادامه گفت: بنا بر مصوبه شورای گفتگو مبنی بر انجام تمامی عملیات ورود و خروج کالا از طریق کارگو، از تاریخ ۱ دی ماه پرسنل گمرک درکارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، مستقر شده اند. کوهستانی افزود: از ۷ بهمن ماه نیز واردات از طریق کارگو اجرایی شده است. 

در ادامه مجتبی آخوندی، مدیر کل بیمه ایران استان اصفهان گفت: در بسته حمایتی بیمه ایران از فعالان اقتصادی بحث حمایت از صنایع کوچک و شرکت های دانش بنیان مطرح شده است.

وی افزود: در این بسته سعی شده صنایع کوچک در کنار یکدیگر از امتیازات گروه و تسهیلات مربوط به آن برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: نرخ بسته فوق ۲ در هزار سرمایه مورد تعهد بوده که این نرخ برای مجموعه پوشش های خطراتی نظیر حریق، انفجار، صاعقه، زلزله در شاخه های مختلف صنعت حداقل ۵۰ درصد از نرخ های مصوب کمتر است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20206

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها