گلشیرازی در نشست با منتخبین مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:قوانین کشور مبتنی بر منشور اقتصاد مقاومتی نیست

رییس اتاق بازرگانی اصفهان با تاکیدبر مشخص شدن جایگاه فعال اقتصادی در اقتصاد کشور گفت: با وجودی که اقتصاد مقاومتی به عنوان سند بالادستی کشور گویای این مهم است که اقتصاد ما درونزای برون نگر است، اما متاسفانه قوانین کشور مبتنی بر منشور اقتصاد مقاومتی نیست.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان مسعود گلشیرازی در نشست با منتخبین مردم اصفهان در مجلس یازدهم شورای اسلامی تصریح کرد:لازم است رفتارهای دستگاه های اجرایی متناسب با اسناد بالادستی و سیاست های کلی  کشور باشد و تازمانی که چه در وضع قوانین و چه در موضع اجرا، دکترین وجود نداشته باشد نظام اقتصادی کشور اصلاح نخواهد شد.

 وی شرایط موجود کشور را نیازمند فکر، اندیشه و حرکت نو دانست و افزود: تنها با وجود تفکر نو جهادی وضعیت اقتصادی کشور و بویژه استان اصفهان تغییر خواهد کرد.

گلشیرازی، هدف از برگزاری این نشست را هم فکری و تعامل با نمایندگان منتخب مردم اصفهان در مجلس یازدهم به منظور تصمیم گیری بهتر و موثرتر بیان و تصریح کرد: در دوره نهم اتاق اصفهان، شبکه سازی میان اعضاء، تبدیل انرژی موجود به سینرژی و توجه به مسوولیت اجتماعی در رئوس برنامه ها قرار گرفته است.

باید آموزه نجات را زنده کنیم

امیرحسین بانکی پور فرد، منتخب مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن تبریک ایام ماه رجب، تاکید کرد: امروزباید آموزه نجات را زنده کنیم.

وی سال آینده را دارای چشم انداز روشنی دانست و تشکیل کمیسیون های موضوع محور و کمیته های مساله محور با همکاری ارگان های مختلف بویژه اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان پارلمان بخش خصوصی را در حل مشکلات اقتصادی اصفهان مهم ارزیابی کرد.

این نماینده مجلس وجود فعالان اقتصادی صاحب فکر، سرمایه و منش دینی قوی را در کشف مساله، مهم دانست و افزود: ظرفیت اتاق بازرگانی اصفهان یکی از قویترین پتانسیل های کمک کننده به نمایندگان مجلس برای ارایه راه حل های سازگار با شرایط امروز کشوراست. بانکی در ادامه خواستارتشکیل کمیته ای ویژه در خصوص ارایه راهکار برای بودجه  شد.

شرایط کنونی نیازمند عزمی جهادی است که فعالان اقتصادی در خط مقدم آن قرار دارند

مهدی طغیانی، دیگر منتخب مجلس یازدهم نیز با بیان اینکه در حوزه اقتصاد نسبت به ۳۰ سال گذشته شرایط حساس تری وجود دارد، افزود: شرایط کنونی نیازمند عزمی جهادی است که فعالان اقتصادی در خط مقدم آن قرار دارند.

 وی انجام اصلاحات در حوزه های درگیر با بخش های تولید و اقتصاد از جمله اصلاح قوانین مالیاتی به نفع تولید و جامعه، اصلاح نظام بانکی و بودجه را از مهمترین  گلوگاه های اقتصاد کشور و  اولویت های موجود بیان کرد.

 طغیانی گفت: تاریخ نشان داده است که تحریم های تحمیلی بر کشور دایمی نبوده و دارای تاریخ انقضا است و با همفکری و تعامل دولت و بخش خصوصی می توان شرایط تحریم را به سلامت سپری کرد.

توجه به گردشگری سلامت از اولویت نمایندگان اصفهان در مجلس یازدهم است

زهرا شیخی، یکی دیگر از منتخبین مجلس یازدهم نیز در این نشست بحث گردشگری سلامت را نیازمند ساماندهی دانست و از همکاری و تعامل لازم با کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان به منظور پیشبرد برنامه ریزی های اتاق در این زمینه خبر داد.

وی همچنین درخصوص کرونا گفت: ترس و استرس موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد پس لازم است با اطلاع رسانی مناسب به مردم از این استرس جلوگیری نمود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20511

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها