گلشیرازی :سریلانکا می تواند دروازه تجارت ایران با جنوب شرق آسیا باشد

رییس اتاق بازرگانی اصفهان در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا، این کشور را یکی از دروازه های ورود ایران به حوزه جنوب و جنوب شرق آسیا دانست و بر ضرورت توسعه تجارت  ایران و سریلانکا به منظور کاهش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی در این دیدار با اشاره به استراتژیک بودن موقعیت کشور سریلانکا در منطقه جنوب شرق آسیا، تصریح کرد: متاسفانه به رغم پتانسیل بالای کشور سریلانکا در توسعه روابط ایران با جنوب و جنوب شرق آسیا، تراز تجاری با این کشور منفی است و باید تلاش بیشتری جهت توسعه صادرات ایران در این حوزه صورت گیرد. 

در ادامه این نشست، محمد زائری امیرانی، سفیر ایران در سریلانکا، اتاق بازرگانی اصفهان را جایگاه مناسبی برای افزایش شناخت فعالان اقتصادی اصفهان و کشور سریلانکا از یکدیگر برای توسعه تجاری فی مابین دانست و تصریح کرد: سفارت ایران در سریلانکا آماده انجام همکاری و حمایت های لازم جهت افزایش شناخت متقابل فعالان اقتصادی دو طرف و همچنین توسعه روابط تجاری دو کشور است.

وی چند فرهنگی بودن را از ویژگی های بارز کشور سریلانکا دانست و گفت: نفوذ در این بازار نیازمند مطالعه عمیق فرهنگ این کشور است.

سفیر ایران در سریلانکا، چای را تنها محصول صادراتی این کشور ندانست و تصریح کرد: تولیدات حاره ای از قبیل کائوچو، نارگیل و دیگر تولیدات کشاورزی از پتانسیلهای این کشور است که می توان با سرمایه گذاری اندک در تولید و فرآوری، از صادرات این محصولات به سایر کشورها بهره برد. 

مهدی بخشنده، رییس اتاق بازرگانی قزوین نیز در این نشست با بیان اینکه تحریمهای آمریکا نه تنها عامل کاهش حجم تجاری ایران با خارج نشده بلکه سبب توسعه تجاری کشور نیز شده است. وی از آمادگی اتاق بازرگانی قزوین جهت توسعه تجارت با کشور سریلانکا خبر داد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20484

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها