کرونا و گردشگری؛ یک فعال گردشگری:هتل ها به کمک بلاعوض دولت نیاز دارند

یک فعال بخش گردشگری در اصفهان با اشاره به مشکل شیوع  ویروس کرونا و راهکار دولت در خصوص  اعطای وام به هتل ها و دیگر اماکن و بخش های گردشگری گفت: هتل ها به این کمک ها نیاز ندارند بلکه به کمک وام بلاعوض دولت نیازمندند.

امیرحسین لوافان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: راهکار دولت برای اعطای وام به جامعه هتلداران عملی نیست، زیرا این بخش توانی برای بازپرداخت وام ندارد.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری در دنیا با شیوع ویروس کرونا ۷ سال به عقب برگشت و با رشد منفی مواجه شده است، گفت: این مساله در کشور ایران مضاعف شده، زیرا ما با مشکل تحریم و برخی مسایل و مشکلات به تبع این تحریم ها در سال گذشته مواجه بودیم.  

لوافان تصریح کرد: آژانس ها از نظر کارکرد از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور به حد صفر رسیده اند به همین دلیل راهکار دولت در این خصوص عملی نیست.

وی افزود: در شرایط کنونی آژانس ها و هتل ها اصل پول را نمی توانند بازگردانند چه رسد به سود وام.

لوافان تاکید کرد: در صورت ادامه این روند کل نیروهای شاغل در این بخش بیکار می شوند و حتی به تدریج هتل ها ناچار به تعدیل نیروها خواهند شد.

وی در خاتمه گفت: دولت باید به بخش خصوصی در زمینه گردشگری کمک کند تا این صنعت بتواند سرپا بماند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، ۱۳۰ هتل،هتل آپارتمان و خانه سنتی در اصفهان فعال است که به طور متوسط در هر یک از این بخش ها حدود ۴۰ نفر مشغول به کار هستند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20836

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها