۲۸ درصد ارزش صادرات استان اصفهان در سال ۹۸ مربوط به کاشان بوده است

مدیر کل گمرکات استان اصفهان گفت: در سال ۱۳۹۸ صادرات گمرک کاشان ۴۹۶ هزار تن و به ارزش بالغ بر ۳۰۱ میلیون دلار بوده است که نسبت به سال ۹۷ از لحاظ وزنی ۲۴۱ درصد و از حیث ارزش ۱۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از  روابط عمومی گمرکات استان اصفهان، رسول کوهستانی پزوه اظهار کرد: ۲۸ درصد از سهم ارزش و ۲۴ درصد از سهم وزن صادرات گمرکات استان مربوط به گمرک کاشان بوده است.

وی در مورد عمده محصولات صادراتی گمرک کاشان گفت: آهن و فولاد با ۱۸۵ میلیون دلار و ۴۳۷ هزارتن، فرش ماشینی با ۷۷ میلیون دلار و ۱۴ هزارتن، مصنوعات آهن و چدن با ۱۳ میلیون دلار و ۱۹ هزار تن، محصولات لبنی با ۹ میلیون دلار و پنج هزار تن و روغن‌های اسانسی و گلاب با چهار میلیون دلار و سه هزار تن عمده محصولات صادراتی گمرک کاشان بوده است.

مدیر کل گمرکات استان اصفهان با تحلیل آمار صادرات گمرک کاشان در سال ۹۸، افزود: مهمترین دلیل رشد صادرات گمرک کاشان به‌ویژه از لحاظ وزنی صادرات محصولات فولادی بوده به طوری‌که میزان صادرات آهن و فولاد از لحاظ وزنی ۳۱۳ درصد و از حیث ارزشی ۱۹۴ درصد رشد نسبت به سال ۹۷ را تجربه کرده است.

کوهستانی پزوه با بیان اینکه تشریفات صادرات شرکت‌های تولیدی شهرستان‌های اطراف کاشان و حتی گلپایگان با ارزیابی در محل یا حمل یکسره توسط کارکنان گمرک کاشان انجام می شود، گفت: صادرات محصولات لبنی در سال ۹۸ نسبت به سال قبل از نظر وزنی ۳۴۸ درصد و از لحاظ ارزشی ۱۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی کشورهای عمده مقصد صادراتی گمرک کاشان را عراق با ۱۱۹ میلیون دلار، افغانستان با ۴۵ میلیون دلار، پاکستان با ۱۴ میلیون دلار، عمان با ۱۴ میلیون دلار و میانمار با ۱۳ میلیون دلار اعلام کرد.

مدیر کل گمرکات استان اصفهان رشد صادرات گمرک کاشان به کشورهای عمان و میانمار در سال ۹۸ قابل توجه عنوان کرد و گفت: صادرات به عمان از لحاظ وزنی حدود هفت برابر سال ۹۷ و  صادرات به میانمار برای اولین بار اتفاق افتاده است.

وی با اشاره اینکه در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت و ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان اصفهان با حضور مقام عالی وزارت اقتصادی و دارایی و رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران   در خصوص ارتقاء سطح گمرک کاشان از رییس به مدیریت و همچنین تصویب اختصاص بودجه لازم از محل اعتبارات استانی جهت احداث ،توسعه و تجهیز گمرک کاشان مصوبات مهمی داشته ایم که امیدواریم در سال جاری اجرایی شود ، بیان داشت : جای تشکر دارد که با هماهنگی و موافقت فرمانداری ویژه کاشان و مصوبه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی چهار واحد منزل مسکونی سازمانی جهت کارکنان گمرک کاشان تخصیص یافته است .

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20816

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها