۸۶۰ میلیون دلار کالا از اصفهان به خارج صادر شد

مدیرکل گمرکات اصفهان  از صادرات ۲ میلیون و  ۸۲۲  هزار و ۹۵۸ تن کالا به ارزش ۸۶۰  میلیون و ۱۵۰  هزار دلار از مبادی گمرکی اصفهان به ۸۳ کشور جهان در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایرنا، رسول کوهستانی پزوه اظهار داشت: یک هزار و ۱۵ قلم کالا از گمرکات استان در این مدت صادر شده که بیشترین صادرات از این استان شامل محصولات و مصنوعاتی بوده که در واحدهای تولیدی استان پردازش، فرآوری و تولید شده است.

وی ادامه داد: مهم ترین این کالاهای صادراتی شامل چدن، آهن و فولاد و مصنوعات آن به ارزش ۳۴۳ میلیون و ۷۰۴ هزار دلار و  با سهم ۴۰ درصد، محصولات پتروشیمی به ارزش ۱۵۰ میلیون و ۱۳۳ هزار دلار با سهم  ۱۷ درصد، فرش به ارزش ۳۱ میلیون و ۹۲۲ هزار دلار با سهم ۴ درصد، محصولات لبنی به ارزش ۲۸ میلیون و ۶۰ هزار دلار با سهم ۳ درصد و محصولات شیمیایی آلی  به ارزش ۱۹ میلیون و ۷۳۱ هزار  دلار  باسهم ۲ درصد بوده است.

مدیرکل گمرکات اصفهان ادامه داد: صادرات ۶ ماهه نخست سال جاری با اجرای کامل پروتکل های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا  به ۸۳ کشور جهان از طریق استان اصفهان انجام شده است.

وی با بیان اینکه عراق، چین، افغانستان، امارات و تایلند مهم ترین کشورهای هدف صادراتی استان است، اضافه کرد: میزان صادرات از این استان به کشور عراق ۲۳۹ میلیون دلار، چین ۱۲۳ میلیون دلار، افغانستان  ۱۱۸ میلیون دلار، امارات ۹۰ میلیون دلار و تایلند ۴۸ میلیون دلار بوده است.

کوهستانی پزوه گفت: در ۶ ماهه ابتدای امسال ۱۳ هزار و ۷۰۷ تن کالا به ارزش ۱۶ میلیون ۸۵۳ هزار دلار از طریق گمرک اختصاصی ذوب آهن شامل مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید وارد شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی چهار هزار و ۵۰۰ درصد و از لحاظ ارزشی ۹۴۴ درصد رشد داشته است.

وی اظهارداشت: در این مدت گمرک اختصاصی ذوب آهن ۲۶ میلیون و ۶۳۴ هزار دلار کالا به وزن ۶۷ هزار و ۵۳۸ تن صادرات داشت که به طور تقریبی معادل ۸۰ درصد شش ماهه سال گذشته بوده است.

وجود قطب‌های صنعتی نظیر فولاد، منسوجات، هواپیماسازی، لوازم خانگی، رنگ ‌سازی و صنایع نظامی از دیگر دلایل اهمیت گمرک اصفهان است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23678

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها