بی ثباتی در قوانین مشکل فعالان اقتصادی

رییس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان گفت:  40 درصد مشکلات اقتصادی در بررسی از یکهزار و پانصد فعال اقتصادی، مربوط به دیوانسالاری دولتی و بی ثباتی در قوانین است.

دکتر غلامرضا اخوان فرید روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری شاخص اقتصاد؛ تورم و کمبود نقدینگی، بی ثباتی قیمت های مواد اولیه و محصولات تمام شده و نیز عوامل دیگری از قبیل؛ مشکلات مالیاتی، بیمه، گمرک و فساد اداری را از جمله این مشکلات دانست.
وی گفت: در شرایط کنونی و مواجهه با تحریم ها باید چه کار کنیم که نیروهای جدید کار و نیز خیل عظیمی از بیکاران با تحصیلات دانشگاهی عالی بتوانند وارد بازار کار شوند؟ ضمن آنکه ریسک پذیری در خصوص سرمایه گذاری در شرایط کنونی تحریم ها بسیار سخت و خطرپذیر است.
اخوان فرید افزود: به اعتقاد من چنانکه برای فعالان اقتصادی که دارای تجارب ارزنده هستند و برای کارآفرینان موفق، زمینه تشویق برای سرمایه گذاری های بیشتر و توسعه واحدهای خود باید فراهم شود تا جوانان با نبوغ و استعداد بالا و با تحصیلات کارآفرینی بتوانند با رغبت بیشتر وارد عرصه و میدان کسب و کار شوند و خطرپذیری سرمایه گذاری چدید و ریسک پذیری بیشتر را بپذیرند.
وی همچنین گفت: امنیت سرمایه گذاری و حمایت از بنگاه های اقتصادی در خارج کشور به نسبت جهان سوم بسیار بالاتر است که پیشنهاد می شود دولت در اجرای سیستم الکترونیک شتاب بیشتری داشته باشد تا از فرارمالیاتی کاسته شود و دولت بتواند زمینه حفاظت از سرمایه فعالان اقتصادی را فراهم کند..

رییس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه افزود: قانون حمایت از صنایع و حمایت از سرمایه گذاری ها و تفویض اختیار به دوایر استانی و مسوولان محلی نیز می تواند به کسب و کارکمک کند.
وی گفت: از سویی باید دیوانسالاری دولتی کاهش یابد و صدور مجوزها برای ایجاد واحدهای جدید و توسعه ای در مدت زمان کمتری صورت گیرد، ضمن آنکه از سرمایه گذاری های زائد دولتی یا شرکت های زیانده که امکان واگذاری آنها به بخش خصوصی وجود دارد جلوگیری می کند.
اخوان فرید در خاتمه افزود: با این اقدام هزینه های سربار و زائد دولت بسیار کم خواهد شد و کاهش می یابد و از سویی دولت با نظارت خود فرصت بیشتری خواهد داشت تا به مسائل برنامه ریزی و ارتقاء سطح کیفی خدمات در جامعه بپردازد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20371

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها